Rize Arçelik Buzdolabı Servisi

Mutfaklarımızın olmazsa olmaz eşyalarından birisi olan buzdolapları gıdalarımızı uzun süre taze tutmak için kullanmış olduğumuz elektronik eşyalardandır. Son zamanlarda teknolojinin de gelişmesi ile birlikte neredeyse buzdolabı olmayan yaşam alanı düşünülmemektedir. Uzun süre gıdaları taze tutmaya yarayan bu cihazların birçok marka ve modeli bulunmaktadır.

Çok küçük tezgah altı modeller de dahil olmak üzere son zamanlarda beyaz eşya firmalarının geniş aileler için üretmiş olduğu çift kapılı buzdolapları da yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Her elektronik cihaz gibi, sıklıkla arıza yapmasalar da buzdolapları da aralıklı süreçlerde arıza yapabilir. Buzdolabı arızaları oluştuğunda buzdolabının tamiri mutlaka buzdolabı arıza giderme hususunda bilgisi olan servis elemanları tarafından yapılması gereklidir.

Bunun nedeni buzdolaplarının her modelinin farklı içerik yapıya sahip olmasıdır. Buzdolabı markalarında en sık tercih edilen markalardan birisi de Arçelik’tir. Arçelik buzdolaplarının arızaları Rize Arçelik Buzdolabı Servisi olarak elemanlarımızca itina ile tamiri yapılan cihazlar arasındadır. Her beyaz eşyada olduğu gibi siz değerli müşterilerimize Rize Arçelik Buzdolabı Servisi olarak tavsiyemiz buzdolaplarınızın da bakımlarını düzenli olarak her yıl bir kez olmak üzere yaptırmanızdır.

Arçelik Buzdolabı Arızaları Nelerdir?
Son zamanlarda kullanılan buzdolapları genellikle dondurucu tipli ve uzun süre gıda saklamaya uygun olan cihazlardır. Bu cihazlar aslında uzun süre arıza yapmadan kullanılabilir. Bakımı düzenli yaptırıldığında cihazların kullanım ömürleri dışında da kullanılabildiği görülmektedir.

Rize Arçelik Buzdolabı Servisi bünyesinde tüm beyaz eşyaların bakımları yapıldığı gibi, buzdolaplarının da bakımları yapılmaktadır. Buzdolaplarının arıza çıkartmaması için düzenli olarak temizlenmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Arçelik buzdolabı arızaları nelerdir? Ne zaman buzdolabının arızası için servis çağırmak gereklidir?

  • Buzdolabı hiç çalışmıyor, soğutma yapmıyor, motor sesi duyulmuyor arızası
  • Soğutucu bölümünde terleme oluşması
  • Buzdolabının sebzelik kısmının üst kısmından sebzelik kısmına sürekli olarak su damlaması
  • Buzdolabının kapağının kapanmaması
  • Buzdolabının raflarının kırılması
  • Buzdolabı kompresör arızaları
  • Motor sesinin hiç ara vermeden duyulması
  • Motor sesinin çok kısa süre duyulması ve çok uzun süre çalışmaya ara vermesi
  • Buzdolabı soğuk ayarı yükseltildiği halde yeterli olmaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir