Rize Arçelik Fırın Servisi

Mutfaklarımızda kek, börek yapmak ve yemek pişirmek için kullanılan fırınlar tüm evlerin en büyük ihtiyaç duyduğu beyaz eşyalardandır. Fırınların bir çok çeşitleri bulunmaktadır. Eski zamanlarda sıklıkla kullanılan davul fırınlar son zamanlarda kullanılmamaya başlanmış ve daha çok hem ocak hem de fırın olarak kullanılan fırınlı ocakların kullanımı çoğalmıştır. Fırınlı ocaklar sıklıkla arıza yapan cihazlar değildir. Fakat bazı kullanıcı hataları nedeni ile aralıklı süreçlerde fırınlı ocakların da arıza yaptığı gözlemlenebilir. Rize Arçelik Fırın Servisi olarak siz değerli müşterilerimize uzun bir süreden beri hizmet vermekteyiz. Her çeşit fırın arızasının tamir edildiği servisimizde fırınlı ocak, mikrodalga fırın, set üstü fırın ve mini fırın tamiri de yapılmaktadır.

Fırın Arızaları

Sıklıkla arızalanabilen cihazlar olmasa da fırınlı ocaklar aralıklı süreçlerde kullanıcı kusurlarından dolayı arıza gösterebilir. Fırınlı ocakların en sık gösterdiği arıza çeşitleri; fırının tamamen çalışmaması, fırının alt bölmesinin içine konulan yemeği pişirmemesi, fırının üst bölmesinin çalışmaması, fırının çok sesli çalışması, fırın kapağının kapanmaması, fırın düğmelerinin üzerindeki işaretlerin tamamen silinmiş olması, fırın programının çalışmaması gibi arızalar fırınlı ocaklarda gözlemlenebilir. Fırınlı ocaklarda gözlemlenen arızaların bir kısmında ocak kısmında oluşur. Ocak kısmında oluşan arızalar genellikle ocakların çakmaklarının arızalanması, ocakların çok az veya olması gerekenden fazla yanması, ocakların isli yanması gibi arızalar fırınlı ocakların ocak bölmesinde gözlemlenebilir. Rize Arçelik Fırın Servisi olarak tüm fırınlı ocak, mikrodalga fırın ve set üstü fırın arızaları tarafımızca giderilmektedir.

Fırın Temizliği

Ev hanımları için fırın temizliği mutfak temizliği içinde yer alan en büyük temizlik çeşididir. Fakat bazı ev hanımları tarafından bilinmelidir ki, elektronik eşyaların çok fazla sıvı ile birleştirilmesi elektronik eşyaların arıza yapmasına neden olabilir. Son zamanlarda kendi kendini temizleyebilen fırınların icat edilmesi bu sorunu bir nebze de olsa ortadan kaldırsa da, bu fırınların bile çoğu ev hanımı tarafından fazla sıvı ve deterjan ile temizlendiği görülür. Rize Arçelik Fırın Servisi olarak tarafımızca fırın temizliği yumuşak nemli bez ile ve çok az deterjan ile yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir