Rize Arçelik Klima Servisi

Yaz aylarının en sık kullanılan elektronik eşyalarından birisi olan klimalar daha çok sıcak şehirlerimizde kullanılmaktadır. Yaz aylarının vazgeçilmez eşyası klimalar son zamanlarda ileri teknoloji ile beyaz eşya firmaları tarafından üretilmektedir. Klima kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken konu klimaların filtrelerinin zamanında değişiminin yapılmasıdır. Klima filtrelerinin zamanında değişimi ve aralıklı süreçlerde klimaların bakımının yapılması klima kullanım ömrünün olması gerekenden neredeyse iki kat kadar uzamasını sağlayabilir. Rize Arçelik Klima Servisi olarak klima arıza giderme işlemleri ve klima bakımları tarafımızca yapılmaktadır. Klima bakımı ve klima arıza giderme işlemleri için telefon numaralarımızdan ve mail adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Klima Arızaları

Sık sık arıza çıkartmasalar da klima çeşitlerinin aralıklı süreçlerde arıza çıkarttığı görülebilir. Arıza çıkarttığı gözlemlenen klima çeşitleri mutlaka uzman bir servis elemanı tarafından tamir edilmelidir. Her beyaz eşyada olduğu gibi, klimalarda da her yıl yapılan düzenli bakım klimaların çok daha uzun bir süre kullanılmasını sağlayabilir. Rize Arçelik Klima Servisi olarak bu makalemiz içeriğinde sizlere klima arızalarının neler olduğu bilgisi verelim. Klima arızaları genellikle klimaların hiçbir şekilde çalışmaması, klimaların olması gerekenden çok daha yüksek sesle çalışması, klimanın su damlatma arızalarının oluşması, klimaların filtrelerinde bulunan tozları dışarıya üfürmesi arızası ve klima kumandasının çalışmaması arızaları olarak görülebilir. Bazı büyük klimalarda arıza çeşitleri saymış olduğumuz arızalardan çok farklı bir şekilde de gelişebilir.

Klima Bakımı

Beyaz eşya kullanımında her yıl düzenli olarak mutlaka tüm beyaz eşyaların bakıma tabi tutulması gereklidir. Nasıl ki her yıl kış ayları başlamadan kombilerin bakıma tabi tutulması gerektiği gibi, klimalar da yaz aylarında aktif olarak kullanıldığından yaz ayları başlangıcında bakıma tabi tutulması gereklidir. Her yıl düzenli olarak yapılan klima bakımları klimaların kullanım ömürlerinin uzamasını sağlayabilir. Klima bakımlarının kullanım ömürlerini uzatmak için bir diğer yapılması gereken işlem ise Rize Arçelik Klima Servisi olarak tarafımızca cihazların filtrelerinin olması gereken süreçte çıkartılıp değiştirilmesidir. Bir klima için filtresinin düzenli şekilde değiştirilmesi klimanın daha sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir