Rize Arçelik Kombi Servisi

Kış aylarında daha aktif ısınma için kullanılan kombiler tüm yıl boyunca da sıcak su temini için kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça kolay olan kombiler ülkemizde aktif olarak doğalgaz kullanımı başladıktan sonra ısıtma ve sıcak su kullanımı için daha sık kullanılan cihazlar olmuştur. Kullanım ayarlarında su, gaz ve elektrik olduğundan kombi kullanımı dikkatli yapılmalıdır. Yanlış yapılan kombi kullanımı can ve mal kayıplarına neden olabilir. Kombiler için diğer beyaz eşyalardan farklı olarak bakımın önemi çok daha büyüktür. Kullanıma başlanılan kış aylarının başında veya sonbahar aylarında mutlaka kombilerin bakımı yaptırılmalı ve baca temizliği de bacalı kombilerde mutlaka yaptırılmalıdır. Kombi kullanımının tam da ihtiyaç olan kış aylarının içinde durmaması için bakımların kış ayları başlamadan veya kış ayları bitiminde yaptırılması Rize Arçelik Kombi Servisi olarak siz değerli müşterilerimize önerilmektedir.

Kombi Arızaları

Çok da fazla arıza gösteren cihazlar olmasa da kombilerin aralıklı süreçlerde kullanıcı kusurları nedeni ile arıza gösterdiği gözlemlenebilir. Kombi arızaları genellikle kombinin tamamen çalışmaması, kombinin patlamalı yanması, kombinin pilot kısmının yanmaması, kombinin su damlatması, kombi çalıştırıldığında kalorifer peteklerinin ısınması gerekirken sadece sıcak suyun ısınması, sıcak su açmak için çalıştırılan kombinin kalorifer peteklerini yakması gibi arızalar kombilerde sıklıkla görülen arızalarıdır. Rize Arçelik Kombi Servisi olarak bu arıza çeşitlerinin tümü tarafımızca tamir edilebilir arıza çeşitlerindendir. Bizlere kombi tamir ve bakım için telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Kombi Bakımı

Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırınlı ocak, bulaşık makinesi, elektrikli süpürge, mutfak robotu gibi cihazlardan bakımı çok daha önemli olan kombiler mutlaka her yıl düzenli olarak bakımı yapılması gereken cihazlardır. Bakımı düzenli olarak yapılmayan kombilerin arıza çıkartması daha kolay hale gelir. Bakımsız halde kullanılan kombilerin tehlikeli arızalara neden olabileceği gözlemlenebilir. Rize Arçelik Kombi Servisi olarak kombi tamiri ve kombi bakımı tarafımızca yapılmaktadır. Kombi bakımları sonrasında cihaz çok daha iyi bir şekilde kullanılabilir. Kombilerin çok daha iyi çalışması için mutlaka aralıklı süreçlerde cihazlara bağlı olarak çalışan kalorifer peteklerinin de temizliğini yaptırmak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir